Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Yunan’dan sonra şimdi Rumlar, Türkiye’yi kışkırtıp Almanya’ya sığındılar!


Yunan’dan sonra şimdi Rumlar, Türkiye’yi kışkırtıp Almanya’ya sığındılar!

Yunanistan’ın Türkiye ile yaşadığı her meseleden sonra uluslararası alanda yardım çağrısı ve şikayete koşmasının ardınan benzer bir hamle bu defa Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden geldi. AB’den sonra kendisinin de doğal gaz krizi yaşayacağını bilen Rus kesimi, Türkiye ile yaşana doğal gaz anlaşmazlığının çözülmesi için Almanya’dan yardım istedi.

Rusya-Ukrayna savaşında Rusya’ya tepki gösteren Avrupa ülkeleri, kara kışa hazırlanıyor. Rusya’nın vanaları kapatması üzerine doğal gaz krizi yaşayan ülkelerde bir dizi önemli alınmaya başladı.

Gaz krizine Avrupa Birliği (AB) üyelerinden sonra Güney Kıbrıs Rum Yönetimi de dahil oldu. Yunanistan’ın Türkiye meselelerini her fırsatta çözmek için AB ya da ABD’ye koşmasının ardından aynı eylemi bu defa da Rum yönetimi gerçekleştirdi.

Tükiye ile yaşanan doğal gaz anlaşmazlığını bir Alman gazetesine taşıyan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Meclis Başkanı Anna Demetriou, Almanya’dan yardım istedi.

Almanya’nın Türkiye ile ilişkilerinin iyi olduğunu ifade eden Demetriou, Almanya’nın bu durumu kullanarak Türkiye’yi iş birliğine davet etme zorunluluğu olduğunu dile getirdi.

ALMANYA, TÜRKİYE İLE İŞ BİRLİĞİ YAPARSA…

2027 yılından itibaren Güney Kıbrıs Rum Yönetimini’nin Avrupa’ya doğal gaz sevkiyatı yapması bekleniyor. Demetriou, Alman hükümetinin Türkiye ile iş birliği yapması halinde Almanya’ya çok daha çabuk gaz göndereceklerini dile getirdi.

Almanya’nın yardım ve desteği ile tarihin 2027’nin de önüne çekilebileceğini ifade eden Demetriou, Türkiye ile egemenlik sahaları çatışmalarının bu süreçte duruma engel olduğunu da ifade etti.

Türkiye ile Rum yönetimi arasında, Akdeniz’in doğusunda bulunan doğal gaz yatakları üzerindeki hakimiyet meselesi ile ilgili yıllardan beri görüş ayrılığı yaşanıyor.

Yunanistan da Türkiye ile ilgili meselelerinde sıklıkla uluslararası alanda şikayet ve yardıma başvuruyor. Son olarak Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilimden bahseden Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’ten müttefik yarışı geldi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir