Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Yüksek enflasyon nedeniyle gıda fiyatları tırmandı: Çorba bile lüks oldu


Yüksek enflasyon nedeniyle gıda fiyatları tırmandı: Çorba bile lüks oldu

Hayatın her alanında kendini hissettiren enflasyon yurttaşları önce ev, araba hayalinden etti. Eriyen alım gücüyle artık dışarıda yemek bile lüks oldu. TÜİK’e göre yüzde 90.25, Disk-Ar’a göre yüzde 115-133 aralığında olan gıda enflasyonu lokanta ve büfe menülerinde fiyatlara yansımış durumda.

Geçen yıl 7 lira olan sosisli sandviç fiyatı bu yıl yüzde 185 zamla 20 lira, 16 lira olan tavuk döner dürüm fiyatı, yüzde 125 artışla 36 liraya çıktı. Özellikle öğrenci ve çalışanların uğrak noktası olan fastfood restoranlarında da geçtiğimiz yıl 37 lira olan bir menü yüzde 70 artışla 63 lira oldu.

MERCİMEK ÇORBASI 6 AYDA YÜZDE 50 ARTTI

Dar gelirli, restoranların yolunu unuttu. İstanbul’da pekçok yerde süzme mercimek çorbası 30 TL ve üzerinde satılıyor. Yükselen fiyatlarla dışarıda çorba içmek bile halkın büyük bir kesimi için lüks oldu. Esnaf lokantalarında ise fiyatların 10 lira ile 25 lira arasında değişiklik gösterdiği belirlendi.

Sosyal medya üzerinden mart ayında bir yurttaş ise çorba fiyatlarına isyan ederek menüyü paylaşmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 2 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir