Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Yellen: Enflasyon yüksek olursa iş piyasası darbe alır


Yellen: Enflasyon yüksek olursa iş piyasası darbe alır

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin resesyondan kaçınabileceği konusunda umutlu olduğunu söyledi, ancak Amerikalıların Fed’in enflasyonu yenme ihtiyacını anladıklarını da bildirdi.

Yellen, Pazar günü CNN’e verdiği demeçte, “Fed’in bazen yumuşak iniş dediğimiz şeyi başarması için büyük bir beceriye ve ayrıca biraz şansa ihtiyacı olacak. Umudum yumuşak bir iniş gerçekleştireceğiz, ancak Amerikalılar enflasyonu düşürmenin şart olduğunu biliyorlar ve uzun vadede enflasyon kontrol altında olmadan güçlü bir işgücü piyasasına sahip olamayız” dedi.

Bu sözler, geçen hafta kendisinin ve merkez bankasındaki politika yapıcı meslektaşlarının, 40 yılın en yüksek seviyesi yakınında kalan enflasyonu ehlileştirmeye güçlü bir şekilde bağlı olduklarını söyleyen Fed Başkanı Jerome Powell ile aynı paralelde.

Yellen, Başkan Joe Biden yönetiminin para politikasını Fed’e bırakacağını söyledi ve “Hedeflerimizin çok iyi hizalandığına inanıyorum. Güçlü bir işgücü piyasası ve enflasyonun daha normal seviyelere indiğini görmek istiyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 15 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir