Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Ünlü aktör Jack Charles yaşamını yitirdi


Ünlü aktör Jack Charles yaşamını yitirdi

BBC’nin haberine göre, yayıncısı, Avustralya filmlerinde rol alan ve yerli tiyatronun “büyükbabası” olarak anılan Jack Charles’ın, felç geçirdikten sonra kaldırıldığı Melbourne’deki bir hastanede 79 yaşında öldüğünü bildirdi. 

Yapılan açıklamada, “Bugün, Yaşlı Amca Jack Charles’ı onurlandırıyoruz. O, zamanımızın bir hikaye anlatıcısı olarak hatırlanacak” ifadesine yer verildi.

Başbakan Anthony Albanese, Charles’ın “neşeli bir miras bıraktığını” söyledi.

JACK CHARLES KİMDİR?

Charles, 1971’de Melbourne’de Avustralya’nın ilk Aborjin liderliğindeki tiyatro grubunu kurdu.

The Chant of Jimmie Blacksmith (1978), Bedevil (1993) ve Blackfellas (1993) gibi Avustralya filmlerinde rol alan ünlü oyuncu, 4 aylıkken Aborijin çocuklarını beyaz ailelere “asimile etmeyi” amaçlayan politikaları nedeniyle ailesinden zorla alındı.

Charles, ilk çocukluk yıllarını fiziksel ve cinsel istismara uğradığı devlet bakımevinde geçirdi.

Daha sonraki yıllarda Charles, Aborijin mahkumlar için bir savunucu oldu.

Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, Charles’ı “kendi kişisel acısını ve hayatında yaşadığı büyük travmayı, başkaları için bir işaret olmaya ve adalet için mücadele vermeye yönelten biri” olarak nitelendirdi.

ABORJİNLER YETİŞKİN NÜFUSUN YÜZDE 2’SİNİ OLUŞTURUYOR

İlk Britanya filosunun 26 Ocak 1788’de kıtaya ayak basmasının ardından yerli halka yönelik büyük katliamlar ve kültürel soykırım yapıldığını savunan Aborjinler, bu tarihi, “İstila Günü” ilan ederek “Avustralya Günü” olarak kutlanmasına karşı çıkıyor. Avustralya’da Aborjinler yetişkin nüfusun yüzde 2’sini oluşturuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 13 2022 , Yaşam

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir