Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

TRT ortak yapımı “Tay” filmi vizyona giriyor


TRT ortak yapımı “Tay” filmi vizyona giriyor

TRT ortak yapımı yerli animasyon film ‘Tay’ yolları fedakarlık ve sevgiyle kesişen sevimli tay Riyah ve ihtiyar deve Jabal’ın Mekke’den Medine’ye yolculuğunu anlatıyor.

Mekke’nin zengin ailelerinden birinin safkan tayı olan Riyah, annesinin Medineli bir tüccara satılması üzerine onu bulmaya karar verir. Annesinden ayrılmak istemeyen tay için mücadele başlamıştır. Ancak, Medine’ye yapacağı yolculukta yalnız değildir. 

Filmde, Riyah’ın yol arkadaşıyla mücadelesi, İslam tarihinin dönüm noktası, Hazreti Muhammed’in çileli yolculuğu ‘Hicret’ üzerinden anlatıldı.

Filmin çocuklara umut vaat etmesi hedeflendi

Çocuklara hem Peygamber sevgisinin aşılanması hem de umut vaat etmesi hedeflendi.

Filmin yönetmeni Nurullah Yenihan, “Çocuklara düzgün bir dille anlattığınız çizgi film gelecekte dünyayı değiştirecektir. Daha önce yaptığımız filmlerin çoğunda çevreyi anlattık, kardeşliği anlattık ama hiçbirinde Peygamber efendimizi anlatmadık. İnşallah bu açığı kapatacağız” dedi.

TRT ortak yapımı “TAY”‘ın yapım aşamasında psikologlar ve çocuk gelişim uzmanlarının görüşleri alındığına değinen Yönetmen Yenihan, “Proje danışman ekibimiz var pedagoglarımız vara ama filtremizden geçen içerik TRT ekibinin filtresinden geçiyor. TRT ile ortak yapımlarımızda birçok zorluğu kolayca aşabiliyoruz. Şu anda TRT ortak yapımı sinema filminin başarısı TRT’nin gücüyle geliyor” diye konuştu.

Yapımcılığını Mustafa Emre Tülün’ün üstlendiği filmin senaryosunu Betül Yağsağan Birgören kaleme aldı.

Tay, 23 Eylül’de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 2 2022 , , , , Medya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir