Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Rusya’dan Azerbaycan ve Ermenistan’a ateşkes çağrısı


Rusya’dan Azerbaycan ve Ermenistan’a ateşkes çağrısı

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çıkan çatışmalara birçok ülkeden diyalog ve ateşkes çağrısı gelmeye devam ediyor.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan’ın bölgedeki sorunun çözümüne yönelik Rusya’dan resmi yardım talebinde bulunduğu aktarıldı. Açıklamada, “Bakü ve Erivan ile yakın temas halindeyiz. Ermenistan yönetiminden mevcut ikili anlaşmalar uyarınca Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) aracılığıyla durumun çözülmesine yardımcı olma talebiyle bir çağrı aldık” denildi.

“RUSYA’NIN ARABULUCULUĞU SONUCUNDA VARILAN ANLAŞMALARIN EKSİKSİZ OLARAK UYGULANMASINI BEKLİYORUZ”

Açıklamada ayrıca Karabağ’da çatışmaların sonlandırılmasına yönelik daha önce Rusya’nın arabuluculuğunda imzalanan anlaşmaya uyulma çağrısı yapılarak, “13 Eylül’de Ermenistan-Azerbaycan sınırının belirli bölgelerinde durumun keskin bir şekilde kötüleşmesi konusunda son derece endişeliyiz. 13 Eylül Moskova saatiyle 09.00’dan itibaren ateşkes konusunda, Rusya’nın arabuluculuğu sonucunda varılan anlaşmanın eksiksiz olarak uygulanmasını bekliyoruz. Tarafları Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin 9 Kasım 2020, 11 Ocak ve 26 Kasım 2021 tarihli üçlü anlaşmalara uygun olarak durumun daha fazla tırmanmasından kaçınmaya, itidalli davranmaya ve ateşkese kesinlikle uymaya çağırıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Sorunun çözümünde diplomatik yolların kullanılması gerektiği vurgulanarak, “Rusya, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki tüm anlaşmazlıkların münhasıran siyasi ve diplomatik yollarla çözülmesi gerektiği fikrinden hareket etmeye devam ediyor” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 12 2022 , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir