Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Rusya ekonomisi yüzde 4,1 daraldı


Rusya ekonomisi yüzde 4,1 daraldı

Federal istatistik servisi Rosstat’ın verilerine göre, Rusya ekonomisi 2022’nin ikinci çeyreğinde yıllık bazda % 4,1 küçüldü ve daha önce bildirilen % 4,0’dan daralma rakamı revize edildi.

Moskova’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya silahlı kuvvetlerini göndermesinin ardından, Rusya’nın Ukrayna’da özel askeri operasyon olarak adlandırdığı operasyonun ilk tam çeyreği olan ikinci çeyrekte Rusya, eşi görülmemiş Batı yaptırımlarıyla karşılaştı.

Rosstat verilerine göre, ekonomi ilk çeyrekte yıllık bazda % 3,5 büyürken, 2022’nin ilk yarısında % 0,4 küçüldü.

Perakende ve toptan satışlar ile araçlar için onarım çalışmaları, ikinci çeyrekte gayri safi yurtiçi hasılanın diğer kısımları arasında yıllık % 14,1 ile en büyük daralmayı gösterdi.

Rosstat, imalat sektörünün % 4 küçüldüğünü ve maden kaynaklarının çıkarılması % 0,8 düştüğünü, buna karşın inşaat sektörünün % 3,4 büyüdüğünü bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 15 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir