Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Risale-i Nur’u savunduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu’nun 2005’teki önergesi


Risale-i Nur’u savunduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu’nun 2005’teki önergesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İBB Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Hür Düşünce Hareketi 1. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada Said-i Nursi’nin kitaplarına gelen yasak için AYM’ye başvurduklarını öne sürdü. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

“Said-i Nursi’nin kitapları yasaklandı. Biz Anayasa Mahkemesine başvurduk. Kitapları yasaklayamazsınız, isteyen gelip okur diye. AYM iptal etti. Sonra gelip bana, ‘Neden kamuoyuyla paylaşmadın’ dediler. Dedim ki kamuoyuyla paylaşırsak sanki oy için yapıyoruz algısı çıkar. Biz oy için değil, demokrasi için yapıyoruz. Kitap yasaklanır mı, insanların inançlarına müdahale edilir mi? Allah’la kul arasına girmeye kimin hakkı var?”KILIÇDAROĞLU’NDAN RİSALE-İ NUR RAHATSIZLIĞI

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili olduğu 2005 yılında bir özel okulda Said-i Nursi’nin eseri olan Risale-i Nur kitabının okutulmasıyla ilgili Meclis’e soru önergesi vermişti. Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten şu 4 soruya cevap vermesini istemişti:

  • 1- Milli Eğitim Bakanlığı’nca ortaöğretim kurumlarına risale adında bir ders konmuş mudur?
  • 2- İstanbul Bahçelievler’deki Fatih Koleji’nde hergün -cumartesi ve pazar günleri de dahil – Risale diye bir kitap okutulmakta mıdır?
  • 3- Bu uygulamadan bakanlığın bilgisi var mıdır?
  • 4- Bu kitap neyi öğretmeyi amaçlamaktadır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 2014’te yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun bu soru önergesini hatırlatarak CHP liderini eleştirmişti. 

KAYNAK: HABER7 | DETAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 2 2022 , , Siyaset

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir