Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Oskar Lafontaine: Almanya, ABD’nin kuklası oldu


Oskar Lafontaine: Almanya, ABD’nin kuklası oldu

Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) eski lideri, 78 yaşındaki siyasetçi ve fizikçi Oskar Lafontaine, Berliner Zeitung gazetesine verdiği röportajda Almanya’nın dış politikasını eleştirdi.

MAİDEN OLAYLARINI, “ABD DESTEKLİ DARBE” OLARAK TANIMLADI

Rusya-Ukrayna Savaşı 24 Şubat’ta başladıktan sonra ABD, İngiltere, Kanada ve Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya’ya yönelik bir dizi yaptırım ve ekonomik ambargo uyguladı.

Yaptırım ve ambargo politikalarını Batı devletleri adına ABD belirledi. Antik Yunan şairi Eshilos’un “Savaşta ilk gerçekler ölür” sözünden alıntı yapan Oskar Lafontaine, krizin 2014’te “ABD destekli bir darbe sonucu Ukrayna’da yönetimin değişmesi ile” başladığını ifade etti: “ABD, Ukrayna’da gerçekleştirdiği Maidan darbesi ile, Rusya’nın güvenlik endişelerine saygı duymadığını gösterdi.”

PLAN 90’LARDA HAZIRLANDI

ABD Başkanı Jimmy Carter’a Güvenlik Danışmanlığı yapan ve daha sonra da ABD dış politikasına yön veren stratejilerin geliştirilmesinde imzası bulunan Zbigniew Brzezinski, 1997’de yazdığı “Yalnız Tek Dünya Gücü” adlı kitabında, Ukrayna’yı hedef göstermişti.

Zbigniew Brzezinski, Ukrayna’nın “ABD kuklası yapılması” gerektiğini kaleme aldı ve ABD’nin Avrasya bölgesinde bu şekilde nüfuz sahibi olması gerektiğini ifade etti.

“ABD’NİN KUKLASI OLDUK”

Alman siyasetçi Oskar Lafontaine, Almanya’nın “gözü kapalı” bir şekilde ABD’nin dış politikasını takip ettiğini ve “Almanya’nın bağımsız bir ülke olmadığını” söyledi:

“Almanya, bağımsız ve egemen bir ülke değil. Ukrayna Savaşı’nda, ABD’nin kuklası gibi davranıyor. ABD’nin talebi üstüne Kuzey Akımı 2 durduruldu. Amerika’nın işgalci savaş makinesinin en önemli halkalarından biri olan NATO Rammstein Hava Üssü de Almanya’da. Kesinlikle bağımsız bir devlet değiliz. Bu dış politika, ülkemize zarar veriyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 14 2022 , , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir