Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Liz Truss, Zelenski ile görüştü: İngiltere’nin desteğine güvenebilirsiniz


Liz Truss, Zelenski ile görüştü: İngiltere’nin desteğine güvenebilirsiniz

İngiltere Başbakanlık Ofisi 10 Numara’dan bir sözcü yaptığı açıklamada, İngiltere‘nin yeni Başbakanı Liz Truss‘ın, ülkesinin Ukrayna‘nın özgürlüğüne ve demokrasisine sarsılmaz desteğini yinelemek için Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile telefonda görüştüğünü bildirdi.

Açıklamada, “Truss, başbakan olduktan sonra bir mevkidaşıyla yaptığı ilk telefon görüşmesinde, Ukrayna liderine (Zelenskiy), kendisinin tam desteğine sahip olduğunu ve Ukrayna’nın uzun vadede İngiltere’nin yardımına güvenebileceğini yineledi” denildi.

Zelenski’nin ise İngiltere’nin sadık desteği için Truss’a teşekkür ettiği ve yeni görevinden ötürü kutladığı belirtilen açıklamada, liderlerin, küresel güvenliği güçlendirme ihtiyacını ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in savaş makinesini besleyen fonları kesmek için gerekli önlemleri ele aldığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Liderler, Putin’in enerjiyi silahlandırma girişimlerini esefle karşıladı ve Başbakan Truss, Rusya’nın şantajının Batı’yı Putin’in başarısız olmasını sağlamaktan alıkoymamasının hayati önem taşıdığını söyledi. Ayrıca, (Truss) İngiltere ve müttefiklerimizin enerji bağımsızlığını inşa etmeye devam etmesinin öneminin altını çizdi. (Truss) Ukraynalıların egemenlik ve kendi kaderini tayin etme mücadelesini övdü ve Ukrayna’nın başarılı olmasının ve Rusya’nın başarısız olmasının şart olduğunu dile getirdi.”

Açıklamada, Truss’ın ilerleyen haftalarda ve aylarda Zelenskiy’le çalışmayı dört gözle beklediği vurgulanarak, “Truss, Zelenski’nin, yakın zamanda Ukrayna’da kendisini ziyaret etme davetini de kabul etmekten memnuniyet duyduğunu söyledi” denildi.

ZELENSKİ, TRUSS’I UKRAYNA’YA DAVET ETTİ

Volodimir Zelenski de görüşmeye ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşımda, İngiltere’nin yeni başbakanıyla telefon görüşmesi gerçekleştiren ilk yabancı lider olduğunu ve Truss’ı Ukrayna’ya davet ettiğini belirtti.

Zelenski, İngiliz halkının, ülkesine yaptığı büyük savunma ve ekonomik yardımı için teşekkür ederek, İngiltere’nin bu yardımı daha da güçlendirmeye hazır olmasının önemli olduğunu vurguladı.

Zelenski, Ukrayna’nın toparlanma sürecine İngiltere’nin katılımını ele aldıklarını dile getirerek, Rusya üzerinde daha fazla koordineli baskının önemine işaret etti.

Zelenski ayrıca, amacın saldırganlığı durdurmak ve failleri adalete teslim etmek olduğunu vurgulayarak, Rusya’yı terör devleti olarak belirlemenin önemli olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 13 2022 , , , , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir