Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kuyumcuda ‘gasp’ ihbarı ilçeyi ayağa kaldırdı, gerçek sonradan ortaya çıktı


Kuyumcuda ‘gasp’ ihbarı ilçeyi ayağa kaldırdı, gerçek sonradan ortaya çıktı

Yakutiye ilçesinde kuyumcu dükkanlarının bulunduğu Taşmağazalar semtinde silahlı gasp ihbarı yapıldı. İhbar üzerine polis ekipleri harekete geçti. Ekipler, başta Taşmağazalar semti olmak üzere tüm kentte gaspta kullanıldığı ileri sürülen beyaz renkli otomobildeki şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

KENTE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINA ALINDI

Kavşak noktaları tutan polisler, kentin giriş çıkışlarını da kontrol altına aldı. Motosikletli Yunus polislerin de katıldığı dakikalar süren aramada beyaz renkli otomobil, Erzurum-Ağrı kara yolundaki İtfaiye kavşağında durduruldu ve içerisindeki 2 kişi yakalandı.

İHBAR ‘TATBİKAT’ ÇIKTI

Ancak yapılan çalışmanın tatbikat olduğu anlaşıldı. Polisler, gözaltına aldıkları arkadaşlarıyla “3 ay katıksız yatacaksın” diyerek şakalaştı. 

Kent Güvenliği Yönetim Sistemi Merkezi (KGYS) kameralarından tatbikatı başından sonuna kadar izleyen İl Emniyet Müdürü Levent Tuncel, telsiz anonsuyla polisleri başarılarından dolayı tebrik etti. 

PANİK BUTONU

İl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı tatbikatın güvenlik tedbirleri açısından olumlu olduğunu belirten Erzurum Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, şöyle konuştu:

“Kuyumcular çarşısı esnafının da bilinçlendirilmesi, bilgilendirilmesi açısından bu tür tatbikatların faydası olduğuna inanıyorum. Bu işin belirli aralıklarla yapılması gerekiyor. Direk emniyet birimlerine düşen panik butonunun kuyumculara kurulması faydalı olacaktır. Bunun yanında her esnafın da dükkanlarında var olan kameralarını günün teknolojisine uygun olarak koyması lazım. Alarm sistemlerinin entegre edilip, çalışır vaziyette olması gerekiyor. Devlet tedbir alarak gereğini yapıyor. Esnafımızın da değişen, dönüşen teknolojiye yeniliklere ayak uydurması lazım.”

İhbara polis ekiplerinin kısa sürede geldiklerini anlatan kuyumcu çalışanı Hakan Karadeniz, çok heyecanlandıklarını belirterek, butonun kendileri için önemli olduğunu aktardı.

Karadeniz, “Şimdi 112 Acil Çağrı Merkezi var. Bir ihbarda bulunmak için orayı aradığında önce telefona çıkan görevli niçin aradığınızı öğreniyor, sonra ilgili birimi bağlıyor. Bu da zaman kaybına yol açıyor. Panik butonu direk emniyete sinyal gönderirse olayları önlemede nokta atışı yapabilirler” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 13 2022 , , Türkiye

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir