Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Kullanıcılar Samsung’a mı güveniyor yoksa Apple’a mı?


Kullanıcılar Samsung’a mı güveniyor yoksa Apple’a mı?

Akıllı telefon modelleri arasında kıyasıya bir rekabet var. Özellikle yıllardır Android ve iOS savaşları veriliyor. Kimisi iOS’un çok çok daha iyi olduğunu söylerken kimisi Android cihazlardan asla vazgeçemeyeceğini iOS kullanmayacağını söylüyor.

Bu uzun soluklu tartışma sürerken yapılan bir araştırma kullanıcıların Samsung’a mı yoksa Apple’a mı daha çok güvendiğini ortaya çıkartıyor.

Gizlilik politikaları açısından Apple’a güven daha yüksek

NordVPN tarafından yapılan bir araştırmaya göre akıllı telefon kullanıcılarının kişisel güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda Samsung yerine Apple almaya eğilimli olduklarını ortaya koyuyor.

Apple gizlilik konusunda yıllardır farklı konularda farklı şirketlerle karşı karşıya geliyor. Meta ve Google gibi şirketler ise Android tarafındaki şirketleri kıskaçlarına almış durumda.

Hal böyle olunca iOS 14 ile iPhone’lara gelen izleme özelliği hangi uygulamanın telefonunuzun kamerasını ya da hoparlörünü o sırada kullandığını gözler önüne sererek aslında uygulamalara gizlilik açısından ne kadar da taviz verdiğimizi göstermişti.

Samsung ve Apple özelinde yapılan araştırmada yönlendirilen sorular karşısında kullanıcıların yüzde 44’ü iPhone’larının kendilerini daha güvende tuttuğuna inandığı ortaya çıktı. Bu oran Samsung tarafında yüzde 24’e düşüyor.

Elbette, bu kullanıcıların yüzde 50’si telefon markalarının gizlilik politikalarını okuduğunu söylerken, yüzde 47’si işletim sistemini güncelledikten sonra gizlilik ayarlarına tekrar girmeye zahmet etmiyor. İyimser bir bakış açısından bakacak olursak nüfusun yüzde 83’ü gizlilik ayarlarının en azından nerede olduğunu biliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 14 2022 , Teknoloji

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir