Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İsrail’den İran uranyumu iddiası


İsrail’den İran uranyumu iddiası

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İran’ın nükleer programını ilerlettiğini ve Fordo tesisindeki uranyum zenginleştirme oranını geçen yıl, 3 katına çıkardığını ileri sürdü.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre Gantz, New York’ta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ve ülkesiyle normalleşme anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Sudan ve Fas gibi Arap ülkelerinin büyükelçilerine verdiği brifingte, İsrail istihbaratının, “İran’ın nükleer programını ilerlettiğine dair uluslararası raporları doğruladığını” belirtti.

İran’ın sadece yetkinlik değil, aynı zamanda üretim oranında da ilerlediğini iddia eden Gantz, “Fordo yeraltı sahasında İran’ın zenginleştirme oranı geçen yıl 3 katına çıktı” dedi.

Geçen yıl boyunca İran’ın, zenginleştirmeyi yüksek seviyelere çıkaracak yüzlerce santrifüj üretimini istikrarlı bir şekilde artırdığını öne süren Gantz. “Aslında değerlendirmelerimize göre, Natanz ve Fordo’nun yeraltı tesislerinde son bir yılda gelişmiş santrifüj sayısı 2 katından fazla arttı” diye konuştu.

BMGK’yı, “İran’ın bu meydan okuması karşısında harekete geçmeye” çağıran İsrailli Bakan, “Uluslararası toplum, diplomatik ve ekonomik çabalara ek olarak askeri caydırıcılığı da sağlamalıdır” ifadesini kullandı.

LÜBNAN İLE DENİZ SINIRI ANLAŞMAZLIĞI

Lübnan ile İsrail arasındaki deniz sahası anlaşmazlığına da değinen İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, şunları söyledi:

“Sonunda biri İsrailli diğeri Lübnanlı olmak üzere iki gaz sahası olacak. Asıl soru, Hizbullah tehditlerinin bir sonucu olarak bu senaryoya gereksiz yere gerilimi tırmandırmadan ulaşıp ulaşamayacağımızdır. İsrail devleti, Lübnan ile deniz sınırı müzakerelerini ilerletmeye ilgi duyuyor.”

İSRAİL, İRAN İLE NÜKLEER ANLAŞMAYA KARŞI

ABD ve Avrupa ülkeleri, İran’la nükleer faaliyetleri konusunda bir anlaşmaya varmak için müzakerelerde ilerleme kaydederken, olası bir anlaşmaya karşı İsrailli yetkililerin itirazları artıyor.

İsrail, Batı ülkelerinin İran’la nükleer programına ilişkin müzakere ettiği anlaşmanın, Tahran’a her yıl yaklaşık 100 milyar dolar sağlayacak “kötü” bir anlaşma olduğunu belirterek karşı çıkıyor.

İsrail Başbakanı Yair Lapid başta olmak üzere İsrailli yetkililer, sık sık, Tahran’ın elde edeceği finansmanı “Devrim Muhafızlarını güçlendirmek, İran halkını baskılamak, Orta Doğu’daki ABD üslerine saldırmak ve Hizbullah, Hamas ile İslami Cihad’a destek vermek için kullanacağını” savunarak, “İran’ın nükleer bir devlet olmasını engellemek için harekete geçeceklerini” ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 12 2022 , , , , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir