Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İspanyol ressam Pablo Picasso, 50. ölüm yıl dönümünde ülkesinde törenle anıldı


İspanyol ressam Pablo Picasso, 50. ölüm yıl dönümünde ülkesinde törenle anıldı

Picasso’nun İspanya İç Savaşı’nı konu alan “Guernica” tablosunun bulunduğu Madrid’deki Reina Sofia Müzesi’nde düzenlenen törene Kral 6. Felipe, Başbakan Pedro Sanchez, bazı bakanlar ve Fransa Kültür Bakanı Rima Abdul Malak katıldı.

Basına verilen bilgilerde, “Picasso yılı” vesilesiyle 2023’te Avrupa ve ABD’deki 38 önemli sanat merkezinde 42 sergi açılacağı ve çok sayıda etkinlik düzenleneceği duyuruldu.

İspanya Kültür Bakanı Miquel İceta, “Picasso, 20. yüzyılı; tüm zulmü, şiddeti, tutkusu, aşırılıkları ve çelişkileriyle tanımlayan bir sanatçıdır. Onun sanatsal mirasını ve eserlerinin geçerliliğini haklı çıkarmak için Picasso yılını organize ettik” dedi.

İceta, etkinlikler için İspanyol devletinin 3 milyon avro ayırdığını, ayrıca sigorta maliyetlerinin ödeneceğini söyledi.

İspanya’dan sonra en fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak Fransa’nın Kültür Bakanı Malak ise, “Biz, Picasso’nun daha iyi anlaşılmasına ve tüm yönleriyle ele alınmasına yeni bir fırsat yaratmak istiyoruz. Picasso’nun tüm çalışmaları onun kadınlarla olan ilişkileriyle sınırlandırılmamalı. Çalışmalarında siyasi, demokratik, bağlılık ve Franco rejimine karşı mücadele düzeylerinde çok önemli yönler de oldu” şeklinde konuştu.

“Picasso yılı” dolayısıyla sanatçının eserlerine ait ilk sergi, 23 Eylül’de Madrid’deki Mapfre Vakfı’nda açılacak.

İspanya’nın Malaga kentinde 25 Ekim 1881’de doğan Pablo Picasso, 8 Nisan 1973’te Fransa’nın Mougins kasabasındaki evinde öldü.

İspanya ve Fransa’da komünist partilerin üyesi olan, Kübizm sanatının kurucuları arasında bulunan Picasso, “Avignonlu kızlar”, “Guernica”, “Ağlayan kadın”, “Rüya”, “Yaşlı gitarist”, “Pierette’nin düğünü”, “Çapraz kollar ile kadın”, “Çıplak, Yeşil Yapraklar ve Büst” başta olmak üzere bıraktığı sayısız eserle 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olarak tarihe geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 13 2022 , , Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir