Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İnşaat-Sen: Kayı İnşaat işçileri tüm haklarını alacak


İnşaat-Sen: Kayı İnşaat işçileri tüm haklarını alacak

Yaklaşık 20 aydır hak edişlerini almak için eylem yapan ve hukuki mücadele veren Kayı İnşaat işçileri tüm haklarını kazandı. Gaziantep Şehir Hastanesi’nin hissedarlarından olan ve buradaki hisseleri satılan Kayı İnşaat’ın, Cezayir’e götürüp 2 yıl çalıştırdıktan sonra ücretlerini ödemediği işçiler, sonunda kazanım elde etti.

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, 20 aydır haklarını almaya çalışan Kayı İnşaat işçilerinin hukuk mücadelesini kazandığı duyuruldu.

“BATIK ŞİRKETLERİ, İHALECİ MÜTEAHHİTLERİ, İFLASÇI BANKALARI ALT ETTİK”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Batık şirketleri, ihaleci müteahhitleri, iflasçı bankaları alt ettik. Birlik olduk, sendikalı olduk, 20 ay mücadele ettik. Patronların iflas planı bozuldu, Kayı İnşaat işçileri kazandı. 500 inşaat işçisi, Kayı İnşaat’ın yurt dışı şantiyelerinde çalıştı. Hak edişlerini alamadılar. Birlik olduk, 20 ay boyunca büyük bir mücadele yürüttük. İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri Koordinasyonu olarak, bu kavganın sonunda tüm işçilere ve dostlarımıza mutlu haberi veriyoruz: İşçiler kazandı, biz kazandık. Kayı İnşaat işçileri tüm haklarını kuruşu kuruşuna alıyor.”

“MÜCADELENİN BAŞINDA, PATRONUN 2 YILDIR SÜREN ‘ÖDEYECEĞİM’ VAADİ VARDI”

“Mücadelemiz başladığında, ortada sadece patronun 2 yıldır süren ‘ödeyeceğim’ vaadi vardı. Kayı İnşaat patronu Coşkun Yılmaz, şirketin kasasını çoktan boşaltmıştı. 2021 Ocak ayında İstanbul’da başlayan ve bir ay boyunca kesintisiz süren direnişimizle bu bireysel oyalama dönemini kapattık. Kayı İnşaat’a konkordato adımını attırdık. Konkordatonun ilanı mücadelemiz için en önemli dönemeç olsa da devamındaki süreçte her engeli bir bir aşmayı başardık.”

İŞÇİ ALACAKLARININ GASPI ÜLKE GERÇEĞİ OLMAYACAK

“Konkordato sürecinde Kayı İnşaat’a ait elimizde tek bir somut varlık vardı. Bu, Gaziantep Şehir Hastanesi hisseleriydi. Bu varlığı konkordato ile açığa çıkardık. İlk duruşmada ‘iflas’ diyerek sıraya dizilen onlarca banka vardı. İflas, bankalara yarayacaktı. Bankalara ‘çekileceksiniz’ dedik. Ellerini ovuşturan patron, banka avukatlarını kenara ittik. İşçi sınıfının aklı ile sermaye hukuku temsilcilerini tanıştırdık. İzin vermedik, konkordato işçiler lehine uzatıldı. İşçiler en arka sıraya itilmeye çalışıldı. İşçi alacaklarını yok saymalarına izin vermedik. ‘Öncelik işçilere’ diyerek değişmez denen yasalara karşı yürüdük.

Bankalar geri adım attı, diğer alacaklılar geri adım attı. Öncelik işçilerin oldu. Hiçbir detayı kaçırmadık, yalan yok. ‘Onların danışmanları, müdürleri, akıl hocaları, hukuk müşavirleri varsa işçi sınıfının sendikaları, öncüleri, örgütçüleri var’ dedik. Hisselerin satılarak işçi alacaklarının ödenmesini takip ettik. Gün gün, adım adım, birlikle, mücadeleyle, akılla, disiplinle, ciddiyetle. Zafer bizim. Mücadelemiz bir alacak-verecek davasından ibaret değil. Krizin yerle bir ettiği şirketler ülkenin gerçeği. Ancak işçi alacaklarının gaspı ülke gerçeği olmayacak.”

“İŞÇİLERİ YOK SAYAMAYACAKSINIZ”

“Konkordato ve iflasta işçileri yok sayamayacaksınız. Krizi yaratanlar, işçileri de bu bataklığa çekemeyecek. Bu ülkenin konkordato ve iflas davaları artık değişecek. Bu ülkenin yasaları değişecek. Mücadelemiz bitmedi.

Kazandığımız bu kavga, bu deneyim başka işçilerle buluşacak. Yeni örgütlenmelerin önünü açmak için tüm çabamızla yürümeye devam edeceğiz.”

“2 EKİM’DE ZAFERİMİZİ KUTLAYACAĞIZ”

“2 Ekim Pazar günü saat 14.00’te, İstanbul Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde Kayı İnşaat işçileriyle zaferimizi kutlayacağız. 20 ay boyunca süren mücadelemizde yanımızda olan tüm emek dostlarına, tüm basın emekçilerine teşekkür ediyoruz. Zafer halayını hep birlikte çekmeye sizleri de davet ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 12 2022 , , , , Türkiye

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir