Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İBB’nin atık su boşalttığı Kağıthane Deresi’nde kirlilik 20 kat fazla çıktı


İBB’nin atık su boşalttığı Kağıthane Deresi’nde kirlilik 20 kat fazla çıktı

Kağıthane Belediyesi’nden yapılan açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait aracın atık su boşalttığı Kâğıthane Deresi’nden alınan numuneyle yapılan analize göre, bölgedeki su kirlilik derecesinin 20 kat fazla olduğunun belirlendiği açıklandı.

İBB’ye ait bir yol yapım aracının Hasbahçe Parkı’ndaki Kağıthane Deresi’ne siyah renkte atık su boşalttığına dair görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. Parkta yürüyüş yaptığı esnada görüntüleri kaydeden vatandaş duruma tepki göstermişti. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de görüntüleri, “CHP’li İBB, çocuklarımızın geleceğini, en önemlisi sağlığını tehdit ediyor, atık ve zararlı suları dereye akıtıyor. Haliç’i kirletmeyin” açıklamasıyla paylaşmıştı. Bu görüntüler Saraçhane’deki İBB Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan İBB Meclisi eylül ayı toplantısının 4. oturumunda da Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin tarafından gündeme taşınmıştı.

DEREDEN ALINAN NUMUNE TAHLİL EDİLDİ

Kağıthane Deresi’nden alınan numune ise tahlil ise laboratuvara gönderildi. Kağıthane Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise tahlil sonucunun çıktığı bölgedeki su kirlilik derecesinin 20 kat fazla olduğunun belirlendiği kaydedildi.

KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Kağıthane Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Güvenlik kamerası kayıtlarından da rahatlıkla görülebildiği üzere son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) vidanjörleri düzenli şekilde Kağıthane Deresi’ne zararlı atık su boşaltmaktadır. Konuyu 15 Eylül 2022 günü yaptığımız açıklamalar ve İBB Meclisi’ne verdiğimiz soru önergesi ile kamuoyuna aktardık. Ayrıca sudan aldığımız numuneler bağımsız Çevre Endüstriyel Analiz Laboratuvarlarında tahlil edildi. 16 Eylül 2022 tarihli tahlil raporunun sonucuna göre bölgede su kirlilik derecesinin 20 kat fazla olduğu belirlenmiştir. Atık Suları Kanalizasyona Deşarj Yönetmeliği’ne göre ön arıtma yapıldıktan sonra deşarj yapılacak atık suların kimyasal oksijen ihtiyacı 600 mgO2/L olması gerekirken numunemizde kimyasal oksijen ihtiyacının 12.416 mgO2/L olduğu tespit edilmiştir. Atık suyun kirlilik derecesini belirleyen ölçünün 20 kat fazla çıkması durumu bütün açıklığıyla ifade etmektedir. Haliç’in çamurdan arındırıldığını iddia edenler çamurun doğrudan dereye boşaltılmasını izah edememektedir” denildi.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir