Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

IAEA’dan Türkiye açıklaması! 12 günlük misyon tamamlandı


IAEA’dan Türkiye açıklaması! 12 günlük misyon tamamlandı

Ajanstan yapılan açıklamada, IAEA uzmanlarından oluşan Entegre Düzenleyici İnceleme Hizmeti (IRRS) ekibinin, nükleer ve radyasyon tesislerinin ve faaliyetlerinin güvenli bir şekilde işletilmesine yönelik nükleer ve radyasyon güvenliğine ilişkin ulusal yasal ve düzenleyici çerçeveyi gözden geçirmek üzere 5-16 Eylül’de gerçekleştirilen 12 günlük misyonunun Cuma günü tamamlandığını duyurdu.

Türkiye’de şu anda iki araştırma reaktörü ve bir atık yönetim tesisi bulunduğuna ve radyasyon kaynaklarının tıp ve sanayide kullanıldığına işaret edilen açıklamada, Akkuyu Nükleer Güç Santrali için 4 basınçlı su reaktörünün de yapım aşamasında olduğu anımsatıldı.

Açıklamada, nükleer santralin tamamlandığında 4 bin 800 megavat brüt elektrik kapasitesine sahip olacağı ve bunun da Türkiye’nin enerji kaynak çeşitliğini artırarak enerji ithalatı bağımlılığını azaltacağı vurgulandı.

Gerçekleştirilen misyonun Türkiye’nin talebi üzerine nükleer ve radyasyon güvenliğine ilişkin yasal ve düzenleyici çerçeveyi gözden geçirmek üzere NDK’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, IAEA uzmanlarından oluşan ekibin, Türkiye’nin nükleer ve radyasyon düzenleyicisinin, güvenliğin sürekli iyileştirilmesine, insanların ve çevrenin korunmasına bağlılık gösterdiği vurgulandı.

Açıklamada, ekibin raporlarında NDK’nin IAEA güvenlik standartlarına uygun olarak tesislerin ve faaliyetlerin etkin gözetimi için ulusal düzenlemeleri daha da geliştirmesinin önemli olduğunun belirtildiği, ülkedeki düzenleyici ayarlamaları iyileştirmek için de önerilerde bulunulduğu aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen NDK Başkanı Zafer Demircan ise “Nükleer çerçevemizi geliştirmeye yönelik çabalarımızın rapora yansımasından memnuniyet duyuyoruz ve ulusal programımızı tüm tesis ve faaliyetlerde ve Türkiye’nin ilk nükleer santralinde uluslararası düzenleyici standartlarla daha da uyumlu hale getirmeye odaklanmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir