Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Fukuşima santralinin bulunduğu ilçede 11,5 yıl sonra bir ilk


Fukuşima santralinin bulunduğu ilçede 11,5 yıl sonra bir ilk

Bugünden tam 11 sene önce, 2011 yılında nükleer sızıntının yaşandığı Fukuşima Dai-içi santralinin yer aldığı bölgede tahliye uyarıları aşamalı şekilde kaldırılmaya devam ediyor.

Radyoaktivite nedeniyle bölgede verilen tahliye uyarılarıyla “hayalet kente” dönen Futaba ilçesinde 11 yıl 5 ay sonra ilk kez polis merkezi açıldı.

Açılışı için tören düzenlenen polis merkezi, okyanus kıyısındaki santralin 3 kilometre kuzeybatısında, Futaba’nın meskun bir mahalinde hizmete girdi.

Merkeze görevlendirilen tek polis memuru Umemiya Hirotaka, “Sakinlerin emniyetli dönüşü sağlanabilsin diye huzuru koruyup ilçeye destek vereceğim” dedi.

BÖLGE SAKİNLERİ GERİ DÖNECEK

Mart 2011’deki deprem ve tsunami sonrası nükleer tesiste yaşanan sızıntı sonrası, kıyı ilçeleri Futaba ve Okuma’yı bağlayan polis merkezi ivedilikle kapatılmıştı.

Düşük radyasyon seviyelerinin kaydedilmesi sonrası halka, Mart 2020 sonrası ilçenin bu bölgelerine girişe izin verilirken, yeniden iskana izin verilmemişti.

Temmuz 2022 itibarıyla, ilçe nüfusunun yüzde 60’ına denk gelen, yaklaşık bin 450 hanedeki 3 bin 500 kişi Futaba ilçe sakini olarak kütük kaydını güncellemişti. 11,5 yıl sonra merkezi hükümet bu hafta içi, Futaba’nın kuzeydoğusunda tahliye uyarılarını kaldırırken, bölge sakinlerinin bir kısmı geri dönmeye hazırlanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 14 2022 Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir