Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Fiyatların artması tamircilere yaradı


Fiyatların artması tamircilere yaradı

Ayakkabı fiyatlarının artması ile birlikte insanlar ayağındaki ayakkabıları daha özenli kullanmaya ve tamir ettirmeye başladı. Samsunlu ayakkabı tamir ustaları, son yıllara göre tamir işlerinde oldukça artış yaşandığını belirterek, en çok spor ayakkabılarının arka iç kısmının derisini değiştirme işini yaptıklarını söylediler.

AYAKKABILAR TAMİR EDİLİYOR

Vatandaşların ayakkabılarını eskiye oranla daha dikkatli kullandığına değinen 50 yıllık ayakkabı tamir ustası Hamit Özsüleyman (63), “İşlerimiz son zamanlarda oldukça iyi. Ayakkabılar pahalı olunca tamir işleri arttı. Önceden atılan ayakkabılar artık tamir ettiriliyor. Aslında olması gereken de buydu ama ancak idrak etmeye başladık. Bazı ayakkabılar 3-5 ay kullanıp atıyorduk, artık tamir ettirip tekrar giyiyoruz. Ayakkabı değerli olunca insanlar da ayakkabılarını bırakmıyorlar. Spor ayakkabılarının genelde arka iç kısımlarında sıkıntı oluyor. Ayakkabılar çok pahalı ama arka kısımdaki işçilikleri ve kullanılan malzemesi çok zayıf. O yüzden en çok boya ve ayakkabılarının arka iç kısmındaki deriyi değiştirme işi yapıyoruz. Ortalama tamir fiyatı 40-50 TL bandında tutuyor. Sıfır spor ayakkabıların fiyatı bin TL’den başlıyor. Şimdi insanlar bin TL’den başlayan fiyata yeni ayakkabı almaktansa mevcut ayakkabısını tamir ettirip giymeyi tercih ediyor” dedi.

Ayakkabı tamir ücretleri, işçilik ve kullanılan malzemeye göre 20 TL’den başlayıp 100 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 2 2022 , Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir