Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Eskişehir’de gerçeği aratmayan ‘Airsoft’ savaşı


Eskişehir’de gerçeği aratmayan ‘Airsoft’ savaşı

Eskişehir Airsoft Derneği’nce Odunpazarı ilçesi Yeni Sofça Mahallesi’ndeki ormanda 9 şehirden 160 Airsoft sporcusu bir araya getirildi. ‘Büyük Buluşma’ adıyla yapılan etkinliğe, sabahın ilk ışıklarıyla katılan adrenalin tutkunları, askeri donanım ve kamuflajlarını giyerek, bot bağladı. 25 takımın buluştuğu savaş simülasyonunda sporcular, Airsoft için özel üretilen gerçek silahların replikaları ile 6 saat boyunca ve 4 farklı senaryoda hedeflere ulaşmak için büyük çaba sarf etti. Ormandaki çatışma sahneleri ise adeta gerçeği aratmadı. Takım oyuncularının telsiz donanımlarının, yanı sıra askeri kamuflajları, aksesuarları ve gerçeğe yakın silahları dikkat çekti.

SAKATLANMA ORANI BİNDE 3 DÜZEYİNDE

Airsoft’u hobi olarak benimseyen sporcuları tek çatı altında toplayıp, mayıs ayında Eskişehir’de dernek kurduklarını anlatan Eskişehir Airsoft Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Altınbaş, Airsoft’un Türkiye’de çok yaygınlaşmaya başladığını söyledi. Türkiye’de ilk kez 25 takım ve 160 kadar sporcunun Eskişehir’de bir araya geldiğini belirten Altınbaş, Bunu hobi olarak benimseyen arkadaşlarla birlikte takımlar oluşturduk. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmaya göre, halı sahada sakatlanma oranı yüzde 28 iken; Airsoft’ta kurallara uyulduğu takdirde binde 3 düzeyinde. Keyifli ve en emniyetli sporlardan biri. Bugünkü etkinliğimizde 4 tane oyun senaryosu canlandırmayı planladık. Belli bir sınır hattı üzerinden düşman unsurlarına ait olan kritik noktaların ele geçirilmesi ve kontrol altında tutmak bunlardan bir tanesi. Bir diğer senaryoda ise düşman unsurlarının bulunduğu kritik bir bölgede VIPnin dost unsurları tarafından kurtarılması amaçlanıyor. Takımlar senaryolar gereği savaş ve çatışmalara girerek, hedefleri yerine getirmeye çalışıyor dedi.Kullandıkları ekipmanların gerçeğiyle bire bir benzerlikte olduğuna dikkat çeken Altınbaş, Envanterde görebileceğiniz ne kadar ekipman varsa; bunların bire bir replikaları Airsoft’ta kullanılıyor. Mayından havana kadar, herkesin bildiği ahşap gövdeli Kalaşnikof ve yeni çıkan Canik TP-9’lar bile envanterde var. Kullandığımız boncuklar, tamamen doğa dostu ve 60 gün içinde doğada kayboluyor. Tornado dediğimiz el bombaları var. Ateşli değil; havayla patlama sağlıyor ve bu da yangın riskini ortadan kaldırıyor diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 12 2022 , Türkiye

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir