Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan EYT açıklaması


AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan EYT açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

(Gülşen’in imam hatiplilere hakareti) Kimse bir grubu kategorik olarak kötülememeli. Süreç hukukun alanıdır.

(EYT çalışması) Bakanlık çalışıyor. Vakti zamanı gelince açıklama yapılır.

(Twitter’daki tek kelimelik akımda sizin mesajınız ne olur?) Demokrasi olur.

(TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın açıklamaları) İlk okuduğumda hayret ettim ve gerçekten çok üzüldüm. Türkiye’nin en büyük partisi, 11,5 milyon insan şu anda AK Parti üyesi. On milyonlarca insanın oy verdiği bir siyasi parti. Ve siz diyeceksiniz ki: Biz bu partiye siyasi muamelesi değil, örgüt muamelesi yapacağız. Sen kimsin ya? ‘Yassıada’da yargılayıp idam edeceğiz’ demesi eksik kalmış. 

(HDP’li Semra Güzel’in yakalanması) Suç işlediği açık olan birisi, dün itibariyle Edirne’de yakalandı ve mahkeme önünde hesap verecek. Aslolan budur. Kimsenin suç işleme özgürlüğü yoktur. 

AF KONUSU GÜNDEMDE Mİ?

Geçmiş dönemde de infaz ertelemesi olarak ortaya çıkan bazı düzenlemeler oldu. Orada da prensipleri söylemek lazım. Hiçbir devletin, vatandaşa karşı işlenmiş suçu affetme yetkisi olmamalıdır. Devlet, kendisine karşı işlenen suçları şartlar elveriyorsa affeder, affetmez, ayrı konudur. Ama bizim gündemimizde böyle bir konunun olmadığını söylemek isterim. 

KILIÇDAROĞLU’NUN KHK AÇIKLAMASI

Böyle bir laf büyük bir talihsizlik. KHK’lılar meselesini yakından bilmediğini gösteriyor. KHK durduk yere ortaya çıkmadı. 15 Temmuz’dan sonra bir bakıldı ki devletin en kilit yerlerine sızmış, neredeyse darbeyi gerçekleştirmesine ramak kalmış bir örgütten bahsediyoruz. O gece saat 11’le gece 1.30 arasında işler bu heriflerin istediği gibi olsaydı şu an başka bir devlet vardı. Doğal olarak devlet kendisini bu terör grubundan ayırmak için çok hızlı şekilde hareket etmeliydi. KHK böyle gündeme geldi. Kilit yerdeki çok sayıda örgüt mensubu görevden uzaklaştırıldı. 

Arkasından hemen adım atıldı; bu uygulamanın içinde yanlış adımlar atılmış olabilir, kurunun yanında yaş da yanmış olabilir, bunu önlememiz lazım. Bir komisyon kuruldu. 128 bin civarında KHK’lı olan insanlar buraya müracaat etti, şu anda bunun yüzde 98’i bitirilmiş. Bunların içerisinde de 17 bin küsur kişi görevine iade edildi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bunu bilmesi lazım. 

O mekanizma kurulduğunda Avrupa Birliği bile, Türkiye’nin sağladığı adımın hukuka uygun olduğuna dair bir açıklama yaptı. Olağanüstü şartlarda hayata geçirilmiş olağanüstü bir mekanizma ve bundan istifade eden yaklaşık 18 bin KHK’lı var. Hala haksızlığa uğrayan var mı? Olabilir. Mahkemelerden çıkan kararlara göre hakları iade edilir. Ama kategorik olarak ben gelip KHK’lıların hepsini göreve iade edeceğim demek ne FETÖ’ye anlamaktır, ne KHK konusunda atılan adımları hatırlamaktır. Yanlış bir ifadedir. Sonra biraz düzeltmeye çalıştı sanırım Kılıçdaroğlu. Ama KHK üzerinden kimsenin siyasi istismar yapmaması gerekir. Oy hesabı yapılmamalı. 

ENFLASYONA KARŞI YENİ TEDBİR VAR MI? 

Dünya ekonomisi hiç yaşamadığı bir evreyi yaşıyor. 

Türkiye yakaladığı büyüme trendini sürdürecek. Enflasyonun farkındayız. Devlet bütün gücünü seferber etmiş vaziyettedir. 

YUNANİSTAN’IN TÜRK JETLERİNE TACİZİ

(İki ülke çatışma riskine mi sürükleniyor?) Türkiye ile Yunanistan arasında masada oturunca çözemesek bile fikirlerimizi yaklaştıramayacağımız bir konu yok. Gerginliğin bütün sebebi Yunanistan’ın tavrı. Doğu Akdeniz’deki adımlar birilerinin uykusunu kaçırıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 14 2022 , , , , Siyaset

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir