Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Ahmet Hakan, Tunç Soyer’i hedef aldı: ‘Söz konusu bugünün emperyalistleri olunca..’


Ahmet Hakan, Tunç Soyer’i hedef aldı: ‘Söz konusu bugünün emperyalistleri olunca..’

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugün köşesinde, ‘Keşke Tunç Soyer günün emperyalistlerine de bir çift laf edebilseydi’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef alan Hakan yazısında, “İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu’ nedeniyle yaptığı destansı konuşmayı dikkatle dinledim. Konuşması aşağı yukarı şöyle bir izleği takip ediyordu: İhanet ve gaflet içinde olan Padişah… Emperyalistlerin çizmeleriyle çiğnenen vatan… Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık meşalesi… Düşmanın kovulması… Ardından da hemen barış… Buraya kadar pek bir sorun yok. Bu anlatıya pek bir itirazım olmaz. Ama konuşmanın sonundaki şu vurgu, kulağımı epey tırmaladı: ‘Yüz yıl önce nasıl başardıysak… Yüz yıl sonra da öyle başaracağız.’ Yanlış anlaşılmasın! Bu son vurguda söz konusu edilen ‘emperyalizme karşı yeniden başarmak’ değildi. Söz konusu edilen ‘bu hükümetten kurtulmak’ idealiydi” düşüncesini dile getirdi.

Ahmet Hakan yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

Konuşmada işin böyle olduğu gayet net bir şekilde anlaşılıyordu. “Düşmandan kurtulmak” ile “bu hükümetten kurtulmak” arasında bir bağ kuruyordu Tunç Soyer. Tabii kendisini demokrat, farklılıklara saygılı, barışsever bir insan olarak konumlandırdığı için “Yüz yıl önce düşmanı nasıl denize döktüysek, şimdi de bu hükümeti denize dökeceğiz” tarzı kaba saba bir cümle kurmaktan kaçınıyordu. Daha çok üstü kapalı, dolaylı ve belli belirsiz bir bağ kurmakla yetinmeyi tercih ediyordu. Yüz yıl önce Yunanistan, dönemin emperyalist ülkeleri tarafından gaza getirilerek ülkemizi işgale cüret etmişti. Atatürk’ün önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’yla bunu püskürttük.

Yüz yıl sonra bugün de Yunanistan, bugünün emperyalistleri tarafından Türkiye’ye karşı gaza getirilmeye çalışılıyor. Yunanistan’ı silahlandırıyorlar, Yunanistan’a üsler kuruyorlar, Yunanistan’a “Yürü aslanım, arkandayız” diyorlar. Ben 9 Eylül’ün yıldönümünde İzmir Belediye Başkanı’ndan işte bu tabloya karşı bir haykırış beklerdim. Yunanistan’a “Yüz yıl önce dersini almadın mı? Yine mi emperyalistlerin gazına geliyorsun? Yüz yıl önce İzmir’de yaşadığını unutma” demesini beklerdim. Fakat heyhat! Söz konusu Yunanistan, söz konusu bugünün emperyalistleri olunca… Tunç Soyer, müthiş bir şefkat duygusuyla “barış da barış” diyordu. Ama söz konusu yüz yıl önceki padişah olunca, söz konusu bugünün hükümeti olunca… Tunç Soyer, kükremiş sel gibi oluyor, bendini çiğneyip aşıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 2 2022 , , Türkiye

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir