Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

ABD harekete geçti: Etiyopya’ya özel temsilci yolladı


ABD harekete geçti: Etiyopya’ya özel temsilci yolladı

ABD’nin Afrika Boynuzu Özel Temsilcisi Mike Hammer, Etiyopya‘da yeniden patlak veren çatışmaların son bulmasına ve ateşkes yapılmasına aracılık etmek için Etiyopya’ya geldi.

Mike Hammer, Etiyopya ziyareti sırasında çatışmaların durması için hem Addis Ababa hükümeti hem de farklı bölgelerin temsilcileriyle temaslarda bulunacak. Temsilci Hammer’ın Etiyopya ve bölgeye yaptığı ziyaret 15 Eylül’e kadar sürecek.

ABD, daha önce hükümet ve Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) arasında çatışmaların son bulması için arabuluculuk çabaları ortaya koymuş ancak başarısız olmuştu. Addis Ababa hükümeti, ABD’yi isyancılara arka çıkmakla suçlamıştı.

YÜZ BİNLERCE KİŞİ EVLERİNİ TERK ETTİ

Geçen ay doğrudan barış müzakerelerine hazırlanıldığı sırada başlayan çatışmalardan iki taraf da birbirini sorumlu tutmuştu.

Etiyopya’da ordu ile TPLF arasında Kasım 2020’den başlayan çatışmalar, binlerce kişinin ölümüne, yüz binlerce kişinin evini terk etmesine yol açtı.

Ordunun hava saldırıları sonrası kalesi Tigray eyaletine geri çekilen TPLF, barış müzakereleri için bölgeye elektrik, telekomünikasyon ve bankacılık gibi temel hizmetlerin yeniden başlatılmasını şart koştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 14 2022 Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir