Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

23 bin 695 kilo altın geldi: Türkiye’ye altın ihracatı 9 yılın zirvesinde


23 bin 695 kilo altın geldi: Türkiye’ye altın ihracatı 9 yılın zirvesinde

İsviçre’nin Türkiye’ye altın ihracatı ağustos ayında Haziran 2013’ten bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı.

İsviçre gümrük idaresi verilerine göre, ağustos ayında Türkiye’ye yapılan ihracat 23 bin 695 kg oldu. Temmuz ayında Türkiye’ye 20 bin 128 kg altın sevk edildi. 2021 Ağustos ayında ise hiç ihracat yapılmamıştı.

Ağustos ayında toplam 121 bin 25 kg altın ihrac eden İsviçre’nin Çin’e ihracatı 37 bin 807 kg oldu. Temmuz ayında Çin’e ihracat son 5,5 yılın en yüksek seviyesi olan 80 bin 149 kg ulaşmıştı.

İsviçre’nin ağustos ayında Rusya’dan altın ithalatı 5,7 ton, 320 milyon dolar civarında gerçekleşti. Rusya’dan ithalat Nisan 2020’den bu yana görülen en yüksek seviyeye çıkarken, İsviçreli yetkililer Rusya orjinli altının Britanya’dan geldiğini belirttiler

Hindistan’a ihracat ağustos ayında Temmuz ayındaki 15 bin 836 kg’dan 19 bin 359 kg seviyesine yükselirken, Hong Kong’a ihraca 3 bin 679 kg’dan bin 34 kg seviyesine indi.

İsviçre’nin dünyanın en büyük rafine ve transit merkezi olması ülke verilerinin küresel pazar trendlerine yönelik fikir vermesini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 12 2022 , , Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir