Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

2. Elizabeth’in tabutunun üzerindeki gizemli notun sırrı çözüldü


2. Elizabeth’in tabutunun üzerindeki gizemli notun sırrı çözüldü

İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe 2. Elizabeth görkemli bir cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

96 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe’nin Westminster Katedrali’nde düzenlenen cenaze törenine kraliyet aile üyelerinin yanı sıra birçok dünya lideri katıldı.

TARİHİN EN ÇOK İZLENEN CANLI YAYINI

Hükümdarın cenaze töreni, dünya çapında tahmini 4,1 milyar izleyiciyle, Diana’nın 1997’deki cenazesinden yüzde 64 daha fazla izlendi.

Tarihin en çok izlenen canlı yayını olduğu tahmin edilen cenazesinde 2. Elizabeth’in tabutunun üzerindeki bir not dikkat çekti.

ANNESİNE SON VEDASI

Notun, Kral 3. Charles’ın el yazısıyla yazmış olduğu bir mesaj olduğu ortaya çıktı.

Buckingham Sarayı, Clarence House ve Highgrove House’un bahçelerinden kesilen çiçeklerle dolu bir çelenk üzerinde duran not, bir oğlun annesine son vedasıydı.

Notta şu ifadeler yazıyordu:

“Seni sevgi dolu ve adanmış bir şekilde hatırlayacağım.

Charles R.” 

KRAL OLARAK İMZALADI

“R”, Latince’de “kral” anlamına gelen “Rex”in kısaltmasını oluşturuyor.

2. Elizabeth, saltanatı sırasında, resmi yazışmaları genellikle “Elizabeth R” (“Regina”, Latince: Kraliçe) olarak imzalıyordu.

EŞİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Öte yandan, Kraliçe II. Elizabeth, 9 Nisan 2021’de hayata veda eden ancak Kraliçe ile birlikte toprağa verilebilmesi için naaşı bekletilen eşi Philip ile Windsor Kalesi’ndeki St. George Şapeli’ne defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 13 2022 , , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir