Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

15 okulda planlanıyor: Öğrenciler ekmek üretimine başladı


15 okulda planlanıyor: Öğrenciler ekmek üretimine başladı

2022 yılının ilk 5 ayında meslek liselerinin üretimden elde ettiği gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 231 oranında artışla 559 milyon 899 bin liraya ulaştı.

Meslek liselerinin içerisinde kurulan 15 ekmek fabrikasında günlük üretim kapasitesini 250 bine çıkarttıklarını bildiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İnşallah 2022’nin sonuna kadar 1 milyona çıkartacağız” demiş, bu sayede liselerin satış büfelerinde vatandaşların düşük fiyata ekmek almasını sağlayacaklarını söylemişti.

AMASYA’DA EKMEK ÜRETİMİ BAŞLANDI 

Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde günlük 40 bin ekmek üretim kapasiteli atölyede, ilk ekmekler pişirildi. Hijyenik koşullarda gerçekleşen üretimde öğrenciler de görev aldı. Bakanlık ekmek üretimini 81 ilde yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Amasya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, “Bu program çerçevesinde Türkiye’de bir ilki başarıyoruz. Başlangıçta okullarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Sonra da aşama aşama piyasaya ekmek satışlarımızla devam edecek” dedi.

Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin kurulumuna katkı sağladığı atölyenin ekmeğin daha uygun fiyata piyasaya sürülmesinin yanı sıra öğrencilerin fırıncılık alanındaki son teknolojiyle tanışacak olmalarının büyük kazanç olacağına değinen Türkmen, tesisin Amasya’ya kazandırılmasına destek olan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve bakanlık yöneticilerine teşekkür etti.

OKULDA BUĞDAY EKİP KENDİ UNLARINI ÜRETECEKLER 

Projenin devamında Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait tarlalara buğday ekip üretim yapacaklarını anlatan Mehmet Türkmen, “Kendi unumuzu, ekmeğimizi üreteceğiz. Bu noktada da ülkemiz ekonomisine katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 14 2022 , , Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir